| Druga_Constantin_1988 a întrebat:

Care este ce-a mai recomandată mașină pentru un începător?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masina de spălat cu al 6 lea simțlaughing

| bogdan456 a răspuns:

Eu zic ca o dacia sandero e ok pentru un incepator cu motor 0.9 tce sau 1.5 dci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mercedes W124, cu motor 2.0d si 4 viteze.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Vrei sa zici ca mai găsești așa ceva in stare buna e totuși o mașina de la începutul anilor 90

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Gasesti destule, functionale.
E oarecum o gluma raspunsul, dar am avut una, printre primele masini. A fost ceva deosebit.
Conduc si in prezent o masina din '93, varsta nu e o problema.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Piesele sunt scumpe?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu, sunt la fel de ieftine ca la Golfurile 4, de exemplu.
Dar W124 are probleme cu rugina, fata de W123.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Din câte am înțeles mașina nu are moarte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu mi s-a parut chiar indestructibila. Avea rugina destul de multa pe dedesubt, si din cauza ca masina a fost foarte low cand am cumparat-o, mi s-au rupt multe arcuri la ea, cand m-am intors la suspensia clasica. Poate si din cauza condusului mai agresiv, avand in vedere dimensiunile balenei laughing

| maniacutz2003 a răspuns:

Opel Astra g 8 valve 1.4 sau 1.6. Mașini ieftine sa înveți să conduci și să nu coste mult reparațiile