| TonyMotola a întrebat:

Care este ce-a mai usoara metoda de a invata "teorie" pentru carnetul de soferi?

11 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

@TonyMotola am eu o metoda mai usoara de invatat pentru permis dar numai pentru partea teoretica. La practica este treaba ta. Trimite-mi un e-mail pe covex_robu@yahoo.com

| zetmada86 a răspuns:

Inveti din carte cat poti, apoi faci chestionare si unde gresesti citesti tot capitolul din care face parte intrebarea si tot asa pana nu mai gresesti

| elena a răspuns:

Cu voce tare si creion in mana, deconectat de la PC, cu o muzica pierduta pe fundal si cu multa racoare...bafta la examen.

| pauladrian a răspuns:

Nu exista o anumita metoda, trebuie sa nu inveti mecanic.

| banzicarul a răspuns:

Fa chestionare pana explodezi, fara sa inveti nimica. Siteul asta ii cel perfect www.drpciv.ro te inregistrezi si pe urma dai examen online. Exact asa am facut si eu, fara sa invat nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica face totulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa o inveti ci doar sa citesti o data sau de doua ori cele mai importante chestii apoi eventual intrebarile din carte si teste pe www.drpciv.ro :P Daca vrei da-mi un mesaj si-ti trimit ce trebuie sa citesti.
Sigur da rezultate metoda ca am luat din prima :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am facut cate teste se poate de pe drpciv.ro si am colectat toate intrebarile si raspunsurile corecte, poti sa intri pe http://urssur.com/teste-auto sa faci teste de acolo

| Cristi_3697 a răspuns:

Asa e...trebuie sa faci chestionare fooarte multe. multe multe

| pac2oo6 a răspuns:

Depinde si ce carte iti alegi ca sunt multe care nu sunt explicate cum trebuie, asa ca ai grija si succes la examen!

| TonyMotola explică:

Am programul Auto B+ si invat de pe el dar ma gandesc ca cineva are o tehnica mai aparte...