| Mihai_Katalin_1996 a întrebat:

Cine stie o metoda moderna, eficienta si usoara de a invata?

Răspuns Câştigător
| HappyDarkness a răspuns:

Esti in camera. Deodata te plictisesti si nu ai nici.un chef de invatat. Ce faci? Te duci asa iei cartea/caietul il deschizi citesti odata apoi deschizi tvu si stai 5 minute pe canalul de muzica. Apoi te plictisesti si cand vezi caietu langa tine parca nu iti mai e asa lene sa te ridici sa.l aduci. Apoi iar citesti lectia atent si in joaca. Gen: muntele x are o inaltime de x. Si incepi sa faci glume pe seama acestor date. Apoi incepi sa inveti cate o propozitie. Si daca incepi sa te enervezi ca nu retii mai te duci si mai ei o gustare din frigider. Asa fac eu. Nu mi se pare foarte bine dar ma ajuta. Sau ai putea sa mergi sa.ti iei caietu si sa te pui bine pe invatat.

1 răspuns:
| doinis a răspuns:

Buna.
Cel putin la mine functioneaza aceasta metoda: iei cartea sau caietul unde ai lectiile scrise si incepi sa iti scoti pe o foaie ideile principale si doar pe acestea le recitesti o data si gata. happy Mult succes!