| Avaa01 a întrebat:

Care este cea mai rabida masina din lume la ora actuala?

13 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Acabion GTBO http://www.descopera.ro/dnews/2420618-cea-mai-rapida-masina-din-lume mult peste Maxximus G-Force, Veyron, Aero TT si asa mai departe. Mai exista o masina no name facuta de un inginer de cutii automate din Anglia care atinge aproape 750 km/h dar este un singur model si iese din garaj decat o-data pe an la cursele de la Bonneville!

| vlad_4846 a răspuns:

Cu drept de circulatie este bugatti veyron ss.

| heddy10 a răspuns:

Eu zic ca una ar fi Koenigsegg Agera R. Are 1130 CP si atinge 465 km/h. Un cuplu de 1885 Nm.

| heddy10 a răspuns:

Eu zic ca una ar fi Koenigsegg Agera R. Are 1130 CP si atinge 465 km/h. Un cuplu de 1885 Nm. Face suta in 2 secunde.

| costin1306 a răspuns:

Fata de un Veyron normal acest model benefeciaza de o motorizare mai puternica care produce 1200 de CP si peste 1500 Nm.

Transmisia este de tipul secventiala cu 7 rapoarte semnata Ricardo.
ata cea mai rapida masina din lume! Bugatti Veyron Supersport 2011
Viteza maxima anuntat de Bugatti pentru acest model este de 425 km/h, iar repriza de la 0-100 km/h este atinsa in doar 2.6 secunde.

| Neculae a răspuns:

Bugatty Beyron e ste cea mai tare

| Bogdanux a răspuns:

Cea mai rapida masina produsa in serie este Bugatti Veyron SS ( Super Sport). Desigur sunt modele fabricate doar o singura data care intrec Bugatti-ul.

Citeste asta:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars

| MiHaI a răspuns:

La ora actuala este Bugatti Veyron dar nu o sa mai foe in curand

| Anonim_3812 a răspuns:

Esti analfabet!

| kiki_4668 a răspuns:

Bugatti Veyron

| sMaRtBaM a răspuns:

Nai bani de ea oricum

| Olympiakos a răspuns:

Lamborghini Reventon... Cel putin eu asa cred!