| PASCAALY a întrebat:

Care este cel mai bun ulei de amestec la un scuter in 2 timpi?

6 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cel mai bun ulei de amestec este uleiul BATDHAL 100 % sintetic 2T, dar este foarte scump, in schimb iti recomand Motul 800, 100 % sintetic2T, sau Motul 710 100 % 2T, la un pret de 14-15 euro litrul. De asemenea iti recomand Repsol 100% sintetic 2T. Nu uita niciodata! doar ulei sintetic 100%, la motoarele in 2 timpi! Niciodata nu folosi uleiuri minerale in benzina ca ramai fara motor! Salut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Dar castrol este bun?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este un ulei bun, cu conditia sa fie 100 % Sintetic 2timpi!

| PASCAALY explică:

Eu am bagat ulei stihl ca numa de ala am gasit. Multumesc

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru PASCAALY):

Doar asa reusesti sa termini un motor, nu mai este mult si puneti ulei de floarea soarelui! happy Inca n-am auzit de scutere Stihl! Poate imi pui si mie un link sa le vad si eu! happy

| PASCAALY explică:

Unde pot găsi ulei motul? Stihl 100 % sintetic nu este bun?