| Alexakos a întrebat:

Care este diferent dintre Hyundai Tiburon 2001 si Hyundai coupe 2001?
ca tiburon are motor de 2.0 si 100 si nu mai tin minte cati cai putere? atat ca in rest vad ca e acelasi motor ca pe cel european. in afara de chestia asta e mai bun cu ceva? se merita sa iau un tiburon? sau acelasi lucru daca iau un coupe si mai bag eu cativa caluti?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este exact aceiasi masina decat garda difera la Tiburon fiindca are telescoape sport, evacuarea dar foarte putin ne sesizabil daca nu e cienva in domeniu care sa stie si nu a avut toata gama de motorizari decat pe cea de 2 litri care a fost si pe Hyundai Coupe 2001 dar e adevarat un stoc mai micut si se gasesc mai greu. Oricum diferenta o fac telescoapele care sunt New Japan pe Tiburon si pe Coupe sunt cele facute de Blister pentru Hyundai pe care scrie de fapt Hyundai dar au cod de Blister pe ele dar in rest nu exista absolut nici o diferenta decat cele pe care ti le-am spus si nu stiu daca interiorul difera dar nu cred. Chiar nu mai imi aduc aminte dar sunt foarte slabe sansele sa difere!

| kurinkita a răspuns:

Singura diferenta e regiunea in care se comercialieaza (nu suspensii si alte porcarii). In Europa, e cunoscuta ca Hyundai Coupe, iar in America si Asia e cunoscuta ca Hyundai Tiburon.