| alex495 a întrebat:

Care este dimensiunea maxima de jenti care se poate pune pe un Audi A6 mai recent? in inch
Am vazut pe unu de avea rotile cat aripa, cred ca erau de 20, asa am aproximat eu dar vreau parerea unuia de are audi A6

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ti am mai zis... ce scrie in cartea tehnica.

ai aici toate modele

https://www.auto-data.net/en/?f=showSubModel&modeli_id=511

iti cauti pe ala preferat si ai sa vezi ce dimensiuni au rotile

| alex495 explică (pentru suntserios):

Ba baiatule, tu intelegi ca eu eram in masina si am vazut audiul asta parcat pe langa un magazin? De unde **** mea sa vad eu in cartea tehnica. Tu i ai da unui strain talonul masinii care opreste asa random sa se uite?

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

Si tu nu pricepi ca dimeniunea maxima a rotii pe care o poti pune pe o masina este cea care este data de producator si care este trecuta in cartea masinii. Informatia asta o poti afla si de pe net ca de aia ti am dat link sa te uiti, nu trebuie sa ceri nimic de la nimeni

| alex495 explică (pentru suntserios):

Am intrebat pe altcineva si a raspuns cum as fi fost multumit de la cei care sunt pe acest site,, 20 de inch, chiar si 21, dar e riscant". Era greu? Chiar trebuiau atatea linkuri si atatea,, raspunsuri de an *** pentru un rahat de tricou

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

Nu prietene, ala ti a dat un raspuns aleator sa te linisteasca sau sa para interesant.

iti garantez eu ca versiune 2.0 tdi de 150cp fabricata in ultimii are nu are in civ decat roti de 17 sau 18... deci 20 si 21 ies din discutie.

Tu nu ai prins ideea ca existe niste legi care nu iti dau voie sa iti pui ce roti vrei tu pe masina ci ceea ce a omologat producatorul.

Sa dai un raspuns 20 si chiar 21 e total aiurea si nu are nicio legatura cu realitatea cand majoritatea modelelor au maxim roti de 17-18.

Dar aparent pentru tine a fost extrem de greu de inteles

| alex495 explică (pentru suntserios):

In Ro, poti face ce vrei tu atata timp cat suferi prin oras. Tu intelegi ca ala avea roti cat ale unui camion? Avea roata aproape fix cat e aripa, Aia nu e masina de iesit in afara orasului, pe o ploaie mai tare o sa apara acvaplanarea mult mai usor si poti pierde usor controlu masinii. De 18 am si eu la Tiguan, la fel, mai e loc sa pui si mai mari dar e ilegal, DAR POTI PUNE. Era cat u ncapac dala rotund de canal. din astea moderne cum sunt in Bucuresti

| Celcareajuta a răspuns (pentru alex495):

Pe principiul asta poti pune roti si de 24 pe A6. Ce e asa mare lucru? Faci modificari la caroserie si daca vrei o faci si monster truck. Ai voie din punct de vedere legal? Nu. Poti sa faci din ea tractor? Cu siguranta daca ai banii necesari.

| alex495 explică (pentru Celcareajuta):

Am uitat sa specific se pare. Suspensie stock* sry

| alex495 explică:

Https://www.google.ro/......ps?/search asa erau doar ca erau model gen capac de canalizare cu sigla audi in mijloc