| KINGPDA a întrebat:

Care este mai rezistent un bmw 520d din 2007 sau un audi A6 din 2007? Vreau pareri ale oamenilor care au avut bmw sau audi din anul acesta si nu vreau pareri personale ca unu ii place alta sau cine stie ce. Vreau sa le stiu problemele. Dau funda pentru cel mai complex raspuns.

4 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eu spun Audi.
Nu spun ca BMW face masini proaste sau de o calitate proasta, dar stiu ca Audi se pricepe la asta.
De obicei piesele dureaza mai mult, unele Audiuri au mai multe stele la Euro NCAP, iar la interior eu cred ca Audiul rezista mai bine.

Plus. daca iti iei un Bmw, lumea o sa te creada un cocalar.
Ahh..si Seria 5 din acea perioada nu arata chiar cel mai bine...

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| KINGPDA explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Un prieten bun a avut un A6 din 2007 motor 2.0 TDI si a avut numai belele cu el, atata a umblat cu motorul la reprezentanta de eu m-am saturat sa il duc si sa il aduc, in fata mea inginerul sef de la audi azis ca motorul de 2.0 TDi este foarte slab de la audi si sa isi ia BMW 320 sau 520 adica cu motor de 2000 cm, si acuma ma gandesc ca daca vreau sa aiba 2.0 motorul sa imi iau bmw!

| Codrutzz a răspuns:

Am vazut nu de mult pe 4tuning un test drive intre audi si nissan GTR amandoua masini din 2013 rezultatul a fost de 3/2 pentru GTR si bmw vs nissan GTR 3/0 pentru GTR... cel putin sistemul de franare de la audi este mai bun decat cel de la bmw asta am vazut cu cateva secunde.