| Orevana a întrebat:

Va place chimia? voi face anul asta si vreau niste pareri

14 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Mie sincera sa fiu, nu imi place.
Prea multe formule, prea multe lucruri, prefer ceva mai usor.
Insa este o materie foarte frumoasa depinde cui ii place, contează foarte mult si cu ce profesor o faci.
In fine, nu este greu daca inveţi.
La revedere.

Aniledă

| G a răspuns:

Imi place, nu e grea deloc. trebuie sa fii atenta la inceput, la lucrurile de baza. acum depinde, eu am avut noroc cu o profa draguta, care ne explica bine, ne lasa sa mai dam un test o data daca nu suntem multumiti de nota etc.

| Abcfunny a răspuns:

Bună!

Nu mi-a placut niciodată chimia. aveam o profesoară care preda si la liceu si era foarte aspra cu noi.
Cea mai mare notă a iei era 8
Nu stiu eu cum am avut media 9straight face
Stai linistit/ă poate vei avea norocsmug

| tudorr a răspuns:

Mie nu imi prea place. Dar conteaza foarte mult si cu ce fel de profesor o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca o detest!laughing
Cat trebuie sa tragi ca sa intelegi o lectielaughing...
Bafta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte usoara daca esti atenta de la inceput si ai avantaj daca ai memorie vizuala. Clasa a 6 a nu? Am avut 10 mediahappy Sper sa iti placa pentru ca e foarte frumoasawinking

| Cjay a răspuns:

Salut! Mie imi place... app nu te panica cand incepe scoala sa iesi la tabla sa vezi cum este... daca o sa te vada proful ca iesi la tabla dupa o sa inveti si mai repede si o sa ai si note bune.Io am iesit la tabla si am priceput totul!

| Mentosanaaa a răspuns:

Hey! Am si eu la activ un an de chimie [trec a opta] si imi place [diriga e de specialitate laughing]. Daca inveti si intelegi lectiile de la inceput e usor.

Bafta si numai note de 10 happy

| Alee_9909 a răspuns:

Da.Acum am terminat clasa a saptea si pot sa spun ca imi place foarte mult.NU E GREA.

| aandreeaa a răspuns:

Mie mi-a placut chimia intodeauna. Mi se pare foarte simpla.happy

| DeeeaBaaa a răspuns:

Imi place ff mult. Da' bine'nteles ca prima mea nota a fost 3... n'am intzeles primul capitol. Dupa aceea e ff usor si simplu...tre sa fii atent/a. Ai grija :*

| Antonella_1903 a răspuns:

Da! mie chiar imi place.la inceput mi. a fost putin greu dar apoi aminceput sa inteleg si acum o ador!
sper sa iti placa si tie!kiss

| movu a răspuns:

Am trecut cls a12a, chimia(cea organica)imi place foarte mult, acum depinde de fiecarebig grin

| ▬►LollipOp◄▬ a răspuns:

E frumoasahee hee. La inceput pare destul de simplu tot. Da` apoi :-s. E nasol rau de tot laughing. Eu sunt a 10 si nu stiu nimic la chimie laughing. E destul de grea acum :-s. Da` daca vei invata totul de la inceput va fi usor :*. Succes! >big grin