| Silviu_1540 a întrebat:

Care este viteza maxima la care poate sa ajunga o motocicleta Kavasaki, la MOTO GP 2? dau funda pentru un raspuns explicit!

Răspuns Câştigător
| SMaricel a răspuns:

Capacitatea cilindica - 998cc
Putere -185. 4chp
Viteza maxima-300 km/h

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde fiindca cei de la Kawasaki au 3 modele in GP2. Nu te lua dupa ce spune marelino cu 998 cmc fiindca acelea sunt in Moto GP in GP2 sunt motociclete de anduranta cu viteza maxima intr-adevar undeva la 280-310 km/h dar in nici un caz 998 si oricum nu 185.4 fiindca nici daca ar fi luat datele din MotoGP au minim 200 de cai motocicletele celor de la Ducati care au cei mai putini cai dar sunt performante datorita greutatii foarte mici si aerodinamicii! Cei de la Yamaha au motociclete si de 237 CP in MotoGP ce a scos el sunt date puse de la el fiindca se plictisea omul!

| a1doru a răspuns:

Cica 998cc la GP2.asta in prima manse ca in mansa 2a, au voie si cu alea de 1100cc si marche arriere rolling on the floorrolling on the floor

| The21Luk a răspuns:

La moto 2 sunt motoare de 500 cmc, la moto 3 sunt de 250, iar la moto gp de 1000. Despre viteza nu stiu ce sa iti spun, decat ca la cele de 1000, Valentino Rossi a atins la Mugello 352 km/h.

| Asory a răspuns:

Uite aici http://nov.io/H9IQ