| Girly97 a întrebat:

Care masina este cel mai usor de pornit pentru un incepator? GPL, motorina sau benzina?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Motorina. Dar devine reflex dupa ce conduci zilnic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pornit se pornesc la fel.
La plecarea de pe loc aia diesel

| mihai69 a răspuns:

Nu contează combustibilul, ci tipul transmisiei. Cel mai simplu - cea automată.
Și ca să nu ai nicio problemă cu oprirea motorului, ia una electrică.

| Sofer a răspuns:

Daca ai făcut școala pe motorina. O să ți se pară ciudat mașina pe benzina in primele luni in conducere.
Dar mi se par că ambele se conduc ușor. Doar că dieselul te ajuta că are cuplu și pornește de la turații mici in comparație cu motorul pe benzina.

| gabicoo a răspuns:

MIG 21 Lancer pe kerosen.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica a masinii. Cu toate e usor dupa cateva plecari de pe loc pentru obisnuinta

| Celula44 a răspuns:

Motorina e cel mai durabil dar recomand la incepatori celelalte 2 dpdv al costului mai ales gpl ca nu e diferenta decat la pret carburant