| Autohaus a întrebat:

Care masina este mai buna dintre urmatoarele doua?
Va rog justificati raspunsul!

http://www.mobile.de/......24272.html

http://www.mobile.de/......32665.html

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ia-ti volvo cu incredere! Am un v40 din 97 2.0i cu gpl din 98 la 450 000 km nu rugina, nu probleme, porneste la -30 de grade la sfert de cheie, totul functioneaza perfect, se strica foarte foarte rar, piesele nu-s foarte ieftine dar nici cu mazda nu mi-e rusinewinking
Altceva, cu v40-ul meu merg destul de tare adica merg normal, cu toate ca ar trebui sa nu merg la limita legala prin toate hartoapele, hopurile, gropile si alte aleawinking rezista, duce bine, volvo este o marca adevarata! Acum nu ca mazda nu ar fi o marca buna, la fiabilitate sta undeva cu volvo dar cand vorbesc de fiabilitate ma refer strict la motor, la volvo este globala fiabilitatea, toate te tin mult si bine!
Cateva chestii despre volvo : Scaunele sunt proiectate de medicii ortopezi, sunt cele mai bune la pozitia corpului si sustinerea laterala [la sustinerea laterala vorbesc de cele stock, normal ca un scaun de tip scoica te tine mult mai bine in curbe si alte alea ]
Altceva, pe locul 1 la rezistenta in timp, locul 2 la durata de viata, locul 4 la fiabilitate, locul 1 la siguranta, in cartea recordurilor pentru cei mai multi km parcursi si anume 5 milioane, ce vrei mai mult? Stabilitate excelenta, sistemul audio este superb, vizibilitatea din masina foarte buna, aerodinamica foarte buna, spatiu mult in interior, foarte bine organizata masina cu toate ca din afara poate parea micawinking Astra G care este un breck mare, arata ca o masina mare, comparat cu volvo v40 [1996-2004] care este un breck mic, la interior cu scaunele din fata date pe la mijloc-spate, nu de tot, daca ai 1.90 si vrei sa stai pe bancheta din spate nu vei avea probleme cu picioarele pe cand la astra g stai naspa cu picioarele daca ai 1.90 si scaunul soferului e dat pe la jumate, mai mult in fata...+ ca volvo face scaunele sa te cuprinda cu totul! Ai 1.90 in fata, te cuprinde scaunul, capul iti vine la nivelul tetierei, la fel si in spate, am stat in unele masini unde tetiera se termina la nivelul gatului... Volvo sunt foarte organizate la interior, spatiu cat vrei, portbagaj mare, rezistente etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu as alege volvo ca e pe benzina, iar motorule diesel japonez nu e chiar cel mai fiabil

| ȘefuLaValută a răspuns:

Volvo pentru aspect, calitatea interiorului, tinuta de drum si fiabilitatea motorului pe benzina.Generatia respectiva de mazda 6 nu a fost cea mai reusita.