| 97vladu a întrebat:

Care motorina e mai buna aia de la MOL, petrom SAU OMV?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca este una mai buna, pentru ca de obicei provin de la aceleasi rafinarii.
OMV, Petrom si PetromV folosesc aceleasi depozite, se alimenteaza din aceleasi rezervoare, cu aceeasi firma de transport, deci combustibilii sunt absolut identici. Restul sunt povesti si impresii.

| TenZo a răspuns:

Cea mai buna motorina ramane dupa mine cea de la OMV deoarece am auzit ca are in compozitia sa niste aditivi care curata tot ce tine de filtre, carburator etc. In plus se cunoaste diferenta ca masina trage mult mai tare.Singura problema e ca preturile difera in totalitate:
Pret motorina MOL:
Motorina Tempo Plus EuroDiesel-5, 63
Motorina EVO Diesel-5, 89
Pret Motorina OMV :
Motorina OMV Sprint Diesel-5, 64
Motorina OMV Premium Diesel-5, 93
Pret Motorina Petrom:
Motorina Euro Diesel 5 - 5.64
Motorina Top Euro Diesel 5 - 5, 60
Motorina Alpin Diesel - 5, 69
Cea mai buna, dar si cea mai scumpa motorina pe care o gasesti in Romania fiind cea de la OMV Premium Diesel.

| 97vladu explică (pentru TenZo):

Nu conteaza pretul

| TenZo a răspuns (pentru 97vladu):

Intreadevar pentru uuni care tin la masinile lor, dar iti spun sigur ca alti se pun si la 5 bani

| TenZo a răspuns (pentru 97vladu):

Dai si tu o fund la intrebare asta?big grin

| MaxiValau a răspuns:

Garantez ca petrom e cea mai VARZA! Am facut plinul cu petrom, si am facut multi km pe autostrada. Alta data am facut plinul cu mol si tot pe autostrada am mers, cu aceeasi viteza. Se simtea ca la petrom mergea mai prost, iar la mol a mers cu 100 de km mai mult, deci faci si economie. omw nu am incercat

| IONYUTZ a răspuns:

Cea de la MOL este mai buna deoarece se fac mai multe teste asupra ei, iar apoi o pun la vanzare.

| Takocska a răspuns:

OMW sau MOL asta e suta la suta da eu bag tot timpu la OMW si daca e mai scump ca mi se pare ca masina trage mai bine am un Opel Astra H

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MOL. eu alimentez la OMW si sunt multumit de ea dar la MOL e mai scumpa dar am bagat odata la MOL si era mai buna

| KubetiiOO a răspuns:

Omv absolutlove struck

| Tudyss a răspuns:

Omv si mol, la omv cica e mai buna, dar cea de la mol e mai purabig grin

| Lysergide a răspuns:

Eu am auzit ca aia de la OMV.

| brazy a răspuns:

Petromhappy