| goldenbullet a întrebat:

Ce parere aveti despre motorina de la benzinaria ESO? De obicei alimentez de la petrom. Din cate stiu petrom este cam tot una cu OMV dar din pacate motorina din Romania este cam slaba. Dau funda daca clasificati care motorina este mai buna.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Petrom cu OMV nu este "cam tot una". Sunt exact tot una. Se aprovizioneaza prin intermediul fostelor depozite Petrom, iar pana la incarcarea in cisterna care o transporta la statie nu exista separare intre produsele OMV si cele Petrom.