| Matt14 a întrebat:

Care stie cati PS are un motor de 50cc de cross?

Răspuns Câştigător
| FPI a răspuns:

Depinde de an si marca eu am Beta(enduro) de 80cmc si are 29 de cai(motor KTM)happy

| Matt14 explică (pentru FPI):

Firma Aprilia sau Derbi!

| FPI a răspuns (pentru Matt14):

N-am inteles ce vrei sa zicithinking

| Matt14 explică (pentru FPI):

Ai spus ca debinde de firma.
si eu tiam spus ce firma cam cati PS sau KW are un Aprilia sau Derbi

| FPI a răspuns (pentru Matt14):

Asa, mai conteaza si anul dar de exemplu unul din 2007 poate sa ajung in jur de 15 cai ai mai intra si cat ii de mare pinionul de pe spate pentru ca la un motor ii mult mai important cuplul decat putereahappy

| Matt14 explică (pentru FPI):

Cum adica cuplul?

| FPI a răspuns (pentru Matt14):

Cuplul inseamna forta care poate sa o dezvolte motorul altfel nu stiu cum sa iti explic dar degeaba daca ai motor de 100 de cai pe un autobuz ca nu face fata si de aici se calculeaza cuplu mai precis imparti greautatea la puterehappy