| SkenWell a întrebat:

Mai am voie sa circul cu masina daca expira dovada de la politie pentru preschimbare talon daca nu a venit?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Fara talon si cu dovada expirata nu ai voie sa mai circuli. Inainte pe vremuri puteai sa ceri pana la 3 dovezi daca nu iesea talonul la timp. Acum nu stiu exact cum e, dar nu poti circula cu ea expirata si fara talon pentru ca este ca si cum ai conduce o masina fara acte, si te trezesti cu amenta si cu masina ridicata.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, nu ai voie fara talon

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, ai voie, dar să nu te miri dacă ești oprit și ți se cer actele că vei fi amendat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai voie. Doar a expirat... altfel de ce ar mai fi acea dovada.

Bafta! (Si vezi sa nu fi prins)

| SkenWell explică (pentru DoarBogdan):

Dar nu pot sa scot alta?

| DoarBogdan a răspuns (pentru SkenWell):

Pai dovada nu era valabila pana cand se schimba talonul? Era numai 15 zile?

| SkenWell explică (pentru DoarBogdan):

Da dar zic, in cazul in care nu vine daca pot sa mai scot alta. Asta mai e valabila 2 zile

| DoarBogdan a răspuns (pentru SkenWell):

De cerut alta dovada, nu am intalnit cazuri big grin. Dar sigur trebuie sa mearga, ca doar trebuie sa ai dreptul sa circuli pana cand vine. Practic e problema lor, nu a ta. Mergi si vorbeste cu ei.