| tanasaiosif a întrebat:

Cât ar ajunge impozitul și asigurarea /an la un audi A6 din 2007, cu motorul de 3.0 TDI diesel V6, 215.000 km, 220 de cai putere?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Impozitul la autoturism cu motor de 3000cmc era 2100 lei acum vreo 2 ani.
Asigurarea depinde de varsta si istoricul proprietarului, cilindreea peste 2001cmc este considerata lux, nu mai exista alte clase. Intra pe un calculator RCA online, si baga seria de sasiu impreuna cu CNP-ul si restul datelor tale, sa afli cat e asigurarea.

| Frank51 a răspuns:

Crede-ma, daca chiar ti-ai lua masina aia nu puneai intrebare pe TPU despre impozit laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Pai nu a zis ca a luat-o, din cate da de inteles urmeaza sa o cumpere.

| Digikey a răspuns:

Dupa doi ani de viata a avut km astia.

| Simpatic a răspuns (pentru Digikey):

Ce vrea sa zica colegul @fanCocaCola este ca masina ta @ tanasaiosif nu are nici pe aproape 215k km, poate 500k kmwinking

| tanasaiosif explică (pentru Simpatic):

Dar am sa o verific înainte