| rockvandam a întrebat:

Salut as vrea sa stiu cam cat costa impozitul si asigurarea la un Audi 2006 1.9 diesel daca o trec pe numele unui pensionar si cat costa pentru cineva care are 42 de ani.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Impozit 180 lei. Si rca pentru pensionar e cam intre 400-500 lei/an dar nu garantez ca asa e pana nu faci calculc pe site.ul de asigurari. Si pe persoana de 42 ani te ajunge aproximativ 600-700 lei/an. De exemplu eu dau la motor de 1.4 varsta 47 ani rca 420 lei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai celculatoare pentru amandoua pe Google, depinde si de localitate.