| AlexDorinel a întrebat:

Cat costa 3km cu taxiul in medie?

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

3x pretul per km + costul pornirii, o simulare :
3x 2.60 lei/km+ 3 lei = 10, 80 lei (10 lei si 80 de bani)...sau poate fi mai ieftin de 10 lei daca costul pe km e mai mic...

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Uinde?

Bula
| Bula a răspuns:

Intre 8-10 lei (Bistrita) si 80-100 lei (Bucuresti).

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Dar de ce asa scump in Bucuresti, ca doar ne raportam la aceeasi distanta iar tariful din Bucuresti este mai mic decat in alte orase pentru ca concurenta mai mare si de obicei se merge pe distante mult mai mari decat la mine in oras de ex.
Dar cred ca ai facut o ironie, e adevarat ca daca te ginesc acesti rechini de taximetristi din Bucuresti ca nu esti de acolo te invart pe strazi aiurea si iti adauga mult cost la totalul cursei, stiu asta din propria experienta happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La mine în oraș. 3 lei pornire și 9 lei pe 3 km plus, total 12 lei. Fă tu media pe țară. Bolt și Uber ceva mai ieftin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vreo 12-14 RON.

| Sofer a răspuns:

10 15 lei

| mentholinks a răspuns:

15 lei cam asa.

| ywar a răspuns:

50 lei, boss!
Glumesc!
Inmultesti si tu 3 cu cat e km in orasul respectiv si mai adaugi acolo vreo 3-4 lei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand urci in taxiu ai tariful de stationare si pe distanta afisat acolo s-au daca nu esti in stare sa faci un calcul pe telefon si sa il intrebi pe sofer ei autobuzul iesi mai ieftin.

| Digikey a răspuns:

Crezi ca intamplator ai ramas corijent la matematica?

| RKBlue a răspuns:

La mine in oras cam 9 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru 3 km mergi cu uber la 6 lei sau mai puțin.

| GouDidodino a răspuns:

Vreo 10 lei, 2 lei/km+ pornirea