| IIIshaneIII a întrebat:

Cat costa da dai permis de scuter, este mai simplu decat cel pentru auto?
La 1000lei poti cumpara sh un scuter care sa nu iti dea probleme sa mesteresti toata ziua la el?

4 răspunsuri:
| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Salutare, cel mai bine e sa dai si de B pentru ca avand B ul ai si AM ul trecut in permis.

| IIIshaneIII explică (pentru Mihai_Miţă_1999):

Am dat b-ul in 2015, am picat sala cu 13p si nu am mai fost, acum voi da de am, macar asta stiu sigur ca il iau

| Andrei02132 a răspuns:

Depinde de scoala pe care vrei sa o urmezi, de obicei este cam 400-500 de lei. Si da, este mult mai simplu decat cel auto, se dau mai putine intrebari la sala, fiind categoria AM. Un scuter bun costa in jur de 2000-2500 de lei, dar daca ai noroc s-ar putea sa gasesti ceva care sa intre si in bugetul tau. Mult noroc!

| IIIshaneIII explică (pentru Andrei02132):

M-am hotarat, imi strang 2-3 luni banuti si imi cumpar un firstbike curier nou, costa in jur la 2000 lei dar stii ca nu a fost cazanul la 20 de insi degmentat si plin de bube, mmi-a zis un prieten ca a avut firstbike curier si ca a fost foarte bun + ca prinde 80km/h chiar daca in acte scrie 45 km/h