| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

.. Credeti ca pot exista avantaje atunci atunci cand nu detii permis auto? Toata lumea are permis in ziua de azi, iar eu nu vreau sa am. Pur si simplu.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu daca exista avantaje, dar gandesti bine, pentru ca prea multi au permis.
Din totalul de soferi, un sfert nu au nevoie de el/nu il folosesc, iar inca un sfert nu ar trebui sa il aiba. Am putea spune ca jumatate din permisele de conducere nu au sens.
Daca nu iti doresti sa ai masina (care te umple de griji si cheltuieli), nu te uita la prostime, si indreapta-ti resursele spre altceva.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ideal e un moped pentru cei fara permis normal sau motoreta obisnuita ideala pentru oras, de iesit departe nu merita doar intr-un oras vecin daca e.

| SilentRain a răspuns:

Daca nu vrei sa ai, nu dai de permis si gata
Normal ca sunt benefici sa fii șofer, ai mașină ta si mergi oriunde cu ea

| oglindasultanului a răspuns:

Economisesti laughing dar cand vrei sa pleci undeva e cam rusinos sa te duci cu tranportu public, acolo se aduna toti saracii cu probleme.