| bertonebertone a întrebat:

Cat costa omologarea foliei pe geamuri si a jantelor mai mari? Unde trebuie sa mergi?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folia se omologheaza de cei care o monteaza in general, daca o pui singur cauta folie omologata de cumparat.

rotile le faci la rar

| AgathaRo a răspuns:

Ce autoturism ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. folia se monteaza cu omologare si degeaba vrei tu apoi omologare pentru ca tot nu este legal.
2. iti trebuie omologare pentru folie si pentru montaj, adica service-ul care ti-a montat-o sa fie omologat RAR.
Orice alta exceptie de la aceste afirmatii duce la ilegalitate si degeaba mai dai bani, ca nu rezolvi nimic. Daca ai deja folie neomologata pe masina, singura cale este sa o dai jos si sa mergi sa pui una omologata la un service acreditat RAR. Restul sunt povesti si tepe!

| EddiWeed a răspuns:

Folia pentru geam o cumperi cu omologare de la piese auto.parca sa zic ca pe mine m-a costat 70 lei metru liniar.ca sa fie omologata trebuie sa iti dea certificat de omologare(nu garantie) si niste stikere care se lipsesc pe geam