| Ford a întrebat:

Cat costa sa aduci o masina din SUA? Stiu ca se aduce cu vaporul in container din sua si ajunge ori in Constanta ori intr-o tara pe langa Romania. Dar cat costa? Pe siteuri nu am gasit nimic.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Un container sa il aduci pe vas costa 1800 dolari. In container poti sa bagi 2 masini si dureaza cam 27 de zile!

| Ioja_Alin_1994 a răspuns (pentru neluL):

Am si eu o intrebare... care ma chinui de vreo 2 luni sa-i dau de cap s nu stie nimeni... Daca ma duc in america si cumpar un ford mustang shelby gt350r nou nout ce trebuie sa fac sal aduc in Germania si cat ma costa transportu si toate cele ca sa pot circula cu el aici in Germania un shelby gt 350 e undeva la 90 de mi deci un gt450 r ar trebui sa sara peste 100 si in america nou nout e in jur de 70 000 de dolari

| magnetsped a răspuns (pentru neluL):

Si eu as vrea sa-mi aduc o masina electrica din China, taxele de transport + vama mi-au fost calculate de un transportator intermediar cargo la vreo 1000 -1300 USD

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t558728.html

http://www.paginaloteristilor.ro/forum/archive/index.php/t-7469.html

http://forum.club4x4.ro/showthread.php? 59712-import-masina-USA.-cum-cat-ma-costa

Cam atat am putut sa gasesc. Sper ca te-am ajutat.

| Ford explică:

Pai ma gandeam la un Mustang sau ceva de genu'.

| andrei47 a răspuns (pentru Ford):

Salut, ai gasit cat costa sa transporti o masina? si eu as vrea sa stiu, as vrea sa imi cumpar un mustang boss 302 cu aproximativ 9000 $ in loc sa il iau din europa cu 30000 de euro. Astept raspunsul tau, multumesc.

| teodorcelnestiudor a răspuns:

Nimeni nu aduce o singura masina trebuie sa mai gasesti pe cineva oricum la 20 de masini min se face transportu si costa 500 euro pe masina pana in Romania happy

| Cryme a răspuns:

Am gasit si eu 2 din cele 3 link-uri puse de Cedryck mai sus, si consider ca nu are rost sa le mai postez si eu. As avea totusi o intrebare...ce masina vrei sa aduci din SUA?