| Killa3463 a întrebat:

Cat costa sa inmatriculezi un audi a4 b6 dupa Bulgaria pe Romania cu motor de 2.5 sau 2.0?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

2.5 TDI TAXA 2025 Euro (nu merita inscrisa)
1.9 TDI TAXA 627 euro
(calculata pe anul 2002 de fabricatie)

| Killa3463 explică (pentru Sofer):

Si daca nu o inscri ce se inatmpla?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de timbru pentru inmatriculatul in RO o calculezi aici.

https://static.anaf.ro/......_2016.html

La ce te referi cu "dupa Bulgaria " numai tu stii.

| Killa3463 explică (pentru suntserios):

Masina e cu numar de Bulgaria si vreau sa o trec pe Romania!

| Sofer a răspuns:

Cat mai ai acte valabile asigurare de la bulgari e ok. daca nu trebuie sa ii faci. da e groasa treaba ca trebuie sa o duci in Bulgaria pentru prelungirea actelor.
Si sa o inscrii pe Romania. iti dai seama doar timbru de mediu 2000 euro. cu acei bani mai luai una.
Daca aveai 1.9 TDI nu aveai taxa mare si o inscriai aici.