Întrebare recomandată | johnsmith1890 a întrebat:

Cat m-ar costa sa vopsesc un opel corsa din 2000, in 2 usi. ar fi mai convenabil folie sau vopsea?

10 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pai de vopsit mai bine.Dar sa nu mergi la un vopsitor idiot si sa iti puna un kg de cat ca dupa in primavara sa iti puste kitu! Tu ai putina rugina la segmeti..Iti cumperi alti segmeti doar segmeti mergi la tinighigiu si ti pune sus! Iar apoi vospita! Doar unde ai schimbat.sa iti vospeasca pierdut! Dar daca vrei sa o faci toata atunncea te costa putin! La cuptor costa 1500lei integral! Eu am un prieten vopsitor si mi-a facut-o fara cuptor la 100e cu vopsea germana! Prin folie nu apare asa repede vopseaua!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Parerea mea:
Folie!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Folie, vopsit>1000 ron

| johnsmith1890 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Da, sunt de acord cu folia dar pe dedesubt trebuie sa fie impecabila adica fara fugina si altele nu?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru johnsmith1890):

Pe dedesubt nu se vopseste decat daca inlocuiesti parte din podea, daca vrei se poate antifona

| johnsmith1890 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Ma refeream la dedesubtul foliei sa nu am rugina de ex la aripi, capota haion si restul caroseriei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru johnsmith1890):

Atunci vopsit mai ales daca vrei sa o vinzi sau I.T.P.; folia accelereaza rugina

| johnsmith1890 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu vreau sa o vand, itp are 2 ani dar are putina rugina si as vrea sa stiu varianta ce-a mai ieftina sar sa scap si de rugina. happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru johnsmith1890):

Intreaba un tinichigiu man.

| alexutzu26alicante a răspuns:

Folia dupa parerea mea, este mult mai ieftin decat sa o vopsesti. Daca ti se zgarie sau ceva schimbi in locul acela folia si gata. Iar pentru rugina, cum se zice ca folia accelereaza rugina, exista o vopsea speciala pentru rugina nu este foarte scumpa.