| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa timbrul de mediu la un automobil de 150CP, 2148 cm³, euro4?
http://www.autovit.ro/mercedes-benz-e-220-C31789238.html

2 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Intra pe site-ul ANAF calculator taxa de mediu si treci:anul fabricatiei, data primei inmatriculari, emisia co2, norma de poluare, capacitatea cilindrica si combustibil folosit si vei afla taxa

| Adikis a răspuns:

Depinde de ce emisie de Co2 are, am pus 159 de grame de Co2 si mi-a dat ceva in jur de 700-800 euro, daca emite mai mult, creste si taxa. Dar ca de intrebare, masina dein anuntul asta nu e inmatriculata deja? sau e recuperata taxa?