| pitbull93 a întrebat:

Voi pe care ati alege-o? http://www.autovit.ro/mercedes-benz-c-200-C26595527.html sau http://www.autovit.ro/audi-a4-C28245869.html Pt mine nu conteaza care ii mai faina ci care ar fi mai buna si mai fiabila?

6 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Mercedesul ingroapa 3 Audi.

| Catalin970 a răspuns:

Imi place mai mult interiorul de la Mercedes dar ca fiabilitate, as alege Audi deoarece nu a fost folosit asa mult.Audi-ul a fost fabricat in anul 2009 si in bord are 75.000, pe cand Mercedes-ul a fost fabricat in 2011 si deja are 107.000 km parcursi.In plus, la Audi primesti 3 chei, carte de service iar vanzatorul accepta orice testare la reprezentanta.

| XtremeX a răspuns:

Mercedes-Benz, si ca sa ii inchid gura lu colegu` Catalin, nu pune tu rabla de audi pe langa Mercedes, care se stie ca au cele mai bune motoare din lume, acum un audi la 75k/km face cat un mercedes la 250k/km daca i-a fost dat ce`i trebuie, acum poate tu esti fan audi, dar nu baga mercedesu`n groapa... ca ii mult mai bun ca Audi, iar tu pitbull93, poti intreba orice mecanic, sau pe cineva care se pricepe, si o sati zica ca mine.

| pitbull93 explică (pentru XtremeX):

Da, m-am documentat mai mult si ai foarte mare dreptate dar din pacate nu o cumpar pe nici una din ele pentru ca imi iau teapa. Ex: un mercedes ca acesta in Germania costa cam 16 mi iar un audi tot ca acesta 15 16 mi, deci mi se pare logic ca masinile au km dati inapoi si cine stie ce probleme mai au, XtremeX poate tu te pricepi mai bine, ce parere ai de alfa romeo 1.9 sti?

| XtremeX a răspuns (pentru pitbull93):

Pitbull, nu stiu ce sa zic de alfa romeo, am avut placerea de a merge cu o alfa, si nu ma prea incantat, cum sa-ti explic, italienii pun mare accent pe aspect la partea mecanica lasa de dorit, dar daca vr alfa romeo recomand alfa romeo 159 1. 9JTDM. Parerea mea personala, este ca, mai bine investesti niste bani intr-o masina nemteasca, sunt cele mai bune din clasa mijlocie. Noroc si multa bafta. Apropo mai am o int-rebare masina trebuie sa fie musai din 2008-2010? Ca daca nu lasa-mi un mail la bmw18_bmw@yahoo.com si o sa-ti arat ceva modele frumoase din 2004-2006 ok? Bafta!

| mentor a răspuns:

Mercedesu