| EmilTraian95 a întrebat:

Cat costa vopsirea unei masini in albastru metalizat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Manopera unei revopsiri integrale variaza. Cel mai ieftin pret pentru vopsea metalizata ar fi de 1500-2000 lei, la un particular, insa grija mare la tehnicile si priceperea pe care le ofera, exista meseriasi care lucreaza de ani buni si inca n-au habar sa dea lacul, altii nu slefuiesc bine in unele locuri, si uite asa te alegi cu o lucrare de toata jena, urata, care tine maxim 2 ani, si iti mutileaza masina, crescand pretul pentru manopera pentru urmatoarea revopsire, sau provocand dispretul maseriasilor la care vei merge cu masina pe viitor, tratand-o la fel.
In service sare de 1000 de Euro orice revopsire, si se face la cuptor. Din service pot aparea probleme in cativa ani din pricina slefuirii foarte fine, se exfoliaza vopseaua de pe primer daca masina e supusa intemperiilor.
Eu ti-as recomanda sa cauti un particular sau un service mic, care are cabina sau vopsitorie ventilata, dar inainte de a-i lasa masina, du-te sa vezi cateva masini facute de ei si urmareste finetea lacului, precum si chederele, plasticele si alte cabluri si detalii, sa nu fie gazate. Lucrurile astea fac diferenta intre un carpaci si un meserias.
La mine te-ar ajunge 1500-2000 lei cost total aceasta lucrare, daca nu ai probleme cu rugina, si vorbim de o masina de clasa medie.

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Costa in jur de 1000 RON happy

| Andryez a răspuns:

Costa in jurul sumei de 1500 RON, in caz ca vrei ceva de calitate si durabil, daca vrei asa ceva sa nu fie prea costisitor te poate costa intre 500 si 800 Ron, dar recomand varianta mai scumpa, deoarece va fi de bun gust si mai durabila, depinde de calitatea vopselei pe care ti-o alegi, sunt mai multe criterii, dar in principal cam atat costawinkingwinkingwinking

| suntserios a răspuns (pentru Andryez):

Eu cred ca 1500 ron e varianta ieftina si proasta, o vopsire completa profesionista si de calitate se duce si la 1000 euro

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Mie la reprezentanta mi-au cerut aproape 10000 RON pentru vopsea originala.