| anonim_4396 a întrebat:

Cat de bun e un renault megane din 1997 1.9 diesel? Piesele sunt scumpe? Are 230.000 km si e ingrijita, si as avea posibilitatea sa o iau cu 1500 de euro. Se merita? Cica motorul merge perfect, si e ok, ce ar trebui sa am in vedere cand o cumpar?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pretul este ok si daca masina merge bine eu zic ca isi merita banii astia doar ca sunt piese un pic cam scumpicele la renault in rest este foarte buna masina doar sa nu iti iei teapa sa fie ceva ne functional la ea sau sa ai probleme cu ceva ulterior!

4 răspunsuri:
| Wolfenstein a răspuns:

Pai cerei o tura cu masina si vezi cum merge... da la 1, 500 de euro. in fine. cam ieftin.
iar dacai diesel ia`l happy

| 0000anonim0000 a răspuns:

O sa am grija, ma duc cu un prieten care e mecanic auto.happy Multumesc de ajutorbig grin

| 0000anonim0000 a răspuns:

Problema e ca nu dispun decat de 1500 de euro(maxim), nici aia ai mei(ai parintilor). Cum am facut scoala pe un diesel, o sa continui tot pe o masinuta diesel(mi se par foarte bune), si sunt obisnuit deja cu motorul. O sa vad cum fac, pentru. mine e ideala.

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

Sa sti ca merita. daca sigur e 1997 1.9 diesel si are 230.000 km da mai bine iei una noua cu vreo 3000-4000 de euro macar sti ca e noua. cinestie cat timp poti merge cu asta la mana a doua pana sa se strice e doar parerea mea. funda?