| GeorgeMarian1324 a întrebat:

Cât durează la momentul actual, cu aproximație, școala de șoferi?
Din ziua în care îți faci dosarul pana-n ziua examenului auto.
Și eventual daca știe cineva și cât costă, poate chiar cineva care a dat de curând. Mulțumesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce categorie?

Răspuns utilizator avertizat
| NonZarek a răspuns:

M-am înscris în mai (in iunie împlineam 18 ani), și cu câte 2 ore la fiecare ședința, a durat pana acum în 10 august, luând în calcul și faptul ca am picat odată orașul, dacă îl luam din prima, cam prin 20 iulie terminam.
Depinde mult de instructor, ce posibilități are, cât de des, etc, dar te asigur ca 3 luni cel puțin, va dura.

Cu tot cu analize și tot ce mai era nevoie, am plătit 2200 de lei, plus 450 lei orele suplimentare (6 ore dacă pici orașul).

| gabriel2004o a răspuns:

Pai,la mine o durat ceva
Mai exact pe 14 iunie am vorbit cu instructorul ca ziua urmatoare sa merg la testul psihologic
După ce am dat am mai așteptat 2 săptămâni după ce a fost corectat și s-a făcut dosarul
Iar de acolo am mers de luni pana vineri 2 ore pe zi
Și a durat 2 săptămâni(fără ultimele 4 ore rezervate înainte orasului)
Iar după încă 2 săptămâni am primit programarea cu dosarul ca pe 8 august am sala
Iar după sala cu puțin noroc am fost programat pe 6 septembrie
Problema cu orașul e ca poate sa dureze în funcție de solicitări chiar și 3 luni
Dar nu iti doresc asta
Mult succes ^-^
Deci 3 luni durează nebuneala asta fără incidente sau dacă pici sala

Prețul difera, de exemplu eu ca fac pe diesel ma ia 2800 de lei
Dar pe benzina acum ca s-a mai ieftinit poate sa ajungă sub 2300 lei fără consultul și testul psihologic care ala e undeva la 150 de lei

| OmBanal33 a răspuns:

Cat B Incepand de la 1800 in sus
Cat A Incepand de la 1600 in sus...

| CAlex8887 a răspuns:

Salut! Scoala de soferi dureaza 20 de zile lucratoare, respectiv 4 saptamani, bine acesta este un caz ideal, acum depinde si flexibilitatea cursantului. De exemplu, daca programul tau iti permite sa faci orele intr-un anumit interval orar aglomerat (solicitat de majoritatea cursantilor), implicit scoala va dura mai mult.
Daca te referi cu totul depinde si din ce judeti esti, fiindca la traseu te poate programa si dupa 2 luni (Daca esti din Ilfov), depinde si de noroc.Dar daca esti un caz fericit, de la pieton la sofer ajungi in cam in 3 luni! Si despre preturi intre 1400-2200 de lei din cate stiu!
Bafta!