| CreaţaWsz a întrebat:

Cat e taxa de inmatriculare pentru Seat Toledo 1.9 TDI (euro II )? Urgent!

Răspuns Câştigător
| Tavy201 a răspuns:

Daca e fabricata in prima jumatate a anului 2002, e un caz mai "fericit" atunci este mai ieftina. oricum, timbrul este intre 1712.09-2201.26 (in euro). dar oricum, este o masina mai ieftina, asa ca pretul taxei de poluare face cam cat masina happy.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calcula singur valoarea timbrului de mediu, introducand datele cerute in calculatorul oficial al ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2013.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca sunt situri specializate..cauta pe google.

| CreaţaWsz explică (pentru anonim_4396):

Stiu. Dar nu gasesc ce caut.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

NU stiu daca stii, dar ceea ce gasesti pe site e doar estimativ... abia dupa ce treci RAR-ul, cu valorile inregistrate de ei poti merge la finante sa vezi cat trebuie sa dai pe taxa. Spor!

| Tavy201 a răspuns:

Daca imi spun si din ce an de fabricatie e pot sa iti spun

| Tavy201 a răspuns (pentru Tavy201):

Imi spui*

| CreaţaWsz explică (pentru Tavy201):

Multumesc mult!

| Tavy201 a răspuns (pentru CreaţaWsz):

Daca e fabricata in prima jumatate a anului 2002, e un caz mai "fericit" atunci este mai ieftina. oricum, timbrul este intre 1712.09-2201.26 (in euro). dar oricum, este o masina mai ieftina, asa ca pretul taxei de poluare face cam cat masina happy.