| VIKZ a întrebat:

Cat e taxa de inmatriculare si taxa de poluare pentru o masina adusa din Germania neinmatriculata cu specificatiile astea: Capacitate cilindrică:
1896 cc
Euro 2
anul 04/1999
81 kW (110 CP)
Consum mixt:
aprox. 5, 9 l/100 km
Consum (urban):
aprox. 9 l/100 km
Consum (extraurban):
aprox. 4, 8 l/100 km
Emisii CO2, combinat:
aprox. 175 g/km

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Noxele le stabileste RAR-ul nu cartea masinii, Te duci frumos la rar si iti masoara noxele iesite din toba apoi se poate face un calcul la finante.Asigurarea cam 400 lei/6 luni, rar (autentificare, omologare, CIV nou, verificarea tehnica) s-ar putea sa te coste mai mult peste 100 euro.

| killeros a răspuns:

In jur de 1410 E
NU stiu cant de bun e site-ul dar poti intreba la un RCA ceva ca sa stii sigur! Bafta Multa( eu am calculat si cu reducerea taxei 25% pentru motoarele diesel!)