| FPI a întrebat:

Cat mai poti circula in tara cu o masina adusa de ex. din Austria?
Difera valabilitatea numerelor?

5 răspunsuri:
| Stefangts a răspuns:

Circuli cu ea cat mai ai verificare si asigurare! in cazu in care mai ai numerele straine si nu e radiata masinahappy Bafta in trafic

| FPI explică (pentru Stefangts):

OK, dar stiu ca masinile aduse din Franta mai au drept de circulatie doar 5 zile, ii un caz particular?

| Stefangts a răspuns (pentru FPI):

De asta nu am auzit si nu cred ca e valabil daca esti roman si stai in franta si vii in concediu. ce fac astia iti dau amenda ca mergi cu masina cu actele in regula? deci exclus varianta ta!

| FPI explică (pentru Stefangts):

Nu m-ai inteles la ce m-am referit, de ex. merg in Franta si cumpar o masina de acolo si stiu ca dupa asta mai sunt valabile doar 5 zile actele intelegi?

| Stefangts a răspuns (pentru FPI):

Asta nu stiu eu imi iau numa masini inm Ro big grin