| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o masina din Austria personal dar nu am adus-o eu, am inteles ca o sa am nevoie de ceva dovada? Tipul e plecat din tara, nu pot sa dau de el, masina a fost adusa pe trailer si nu am numere la ea. Am scos numerele rosii, am facut Rar-ul restul urmeaza sa fac.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Dai declaratie pe propria raspundere ca masina a venit pe trailer-ul cu (numarul de inmatriculare al trailerului) si aia e toata problema.
Dar exista posibilitatea sa nu fii nevoit sa dai aceasta declaratie in unele locuri nu ti-o cere, iar in rest nu e o problema aceasta declaratie.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Se face o declaratie la notar ca ai adus-o cu o remorca personal.
Iti trebuie doar un numar oarecare de remorca auto.
Si a mea tot pe trailer a fost adusa.
Un tip mi-a dat nr lui de remorca cand asteptam la coada la politie.