| Ninii293948 a întrebat:

Câte ședințe trebuie sa am făcute ca sa ma pot înscrie la proba teoretica pentru școala de șoferi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In scoala de conducere se sustine un test teoretic dupa terminarea orelor de teorie, in principal legislatie.
La proba teoretica pentru obtinerea permisului de conducere te inscrii abia dupa ce ai terminat scoala de conducere (atat teoria, cat si orele de practica in conducere).

| Violleta2022 a răspuns:

Cand stii toata cartea pe de rost LEGISLATIA RUTIERA si ai terminat toate orele de teorie la scoala, atunci scoala iti va comunica ca te poti inscrie, fiindca ei vor completa dosarul tau.
Unele scoli chiar te inscriu ei la examenul de teorie... vorbeste asta cu instructorul tau!

| Dvi2002 a răspuns:

Cand esti pregatit. Gen dupa 5-10 sedinte

| Iuss234 a răspuns:

Eu am dat proba teoretica, fără sa fac nicio ședința.Depinde de instructor