| Alindinu472 a întrebat:

Cateodata pornesc masina, o bag in masarier sau in treapta 1, masina pleaca 1- 2m apoi motorul se opreste brusc, cand incerc sa o pornesc nu mai porneste si la urma porneste doar impinsa. Bateria o am de 2 saptamani.De la ce sa fie?

1 răspuns:
| Unsfatbun a răspuns:

Dacă ar fi fost de la baterie, îți apărea în bord și nu ar mai fi pornit deloc, mai ales "la rece". Cel puțin așa cred eu.
Încearcă să o lași pornită câteva minute, iar din când în când să o accelerezi.
Este posibil să fie chiar din cauza electromotorului.
Ar fi bine să te prezinți cu ea la un mecanic, pentru că nu este bine să o pornești împinsă. Succes