| robyss a întrebat:

Cati ani trebuie sa ai ca sa poti conduce o motocicleta?

Răspuns Câştigător
| xCappyx a răspuns:

De la varsta de 16 anibatting eyelashes Dar parintii tai trebuie sa-ti depuna o fisa la politie. In caz ca te oprestehappy
Funda?:X

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de care motocicleta. Conform legislatiei rutiere (Regulamentul de aplicare a Codului rutier, aprobat prin HG 1391/2006) trebuie sa ai 18 ani si permis de conducere categoria A pentru motocicletele cu CC peste 125 cmc si 16 ani si permis de subcategoria A1 pentru motocicletele cu CC pana la 125 cmc si puterea pana la 11 kw. Numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani pentru a conduce o motocicleta.

| mgtow a răspuns:

La mine in spania de la 14 ani ai voie sa obtii licenta pentru scuter apoi la 18 ani motocicletawinking In Romania deja au zis-o alti useri care e legea.

Răspuns utilizator avertizat
| dink08 a răspuns:

Depinde : o raie de aia cu pedale de la 14 ani mi se pare, daca ai legislatia facuta, La 16 ani poti obtine categoria A1, mi se pare ca pana in 125 CMC, iar la 18 poti obtine categoria A.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 16

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai 16 ani pentru un motor cu capacitate mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand ia-ti o motocicleta cu o capacitate mai mica ia-ti o casca trebuie sa ai 16 ani impliniti si te duci cu mcaicata si cu taicatu sa iti faca atestatwinking

| DoRu a răspuns:

Dupa mine ar fi 16-18 big grin

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica sub 50 cc nu iti trebuie permis peste 50cc trebuiewinking

| rapidist a răspuns:

16 ani dar iti trebuie categori a