| vegeta a întrebat:

Cati bani te duce pentru a da statul in judecata pentru recuperarea taxei auto?

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu se mai merge pe judecata. E suficienta cererea catre anaf si se restituie taxa in 5 rate anuale. Daca e taxa de prima inmatriculare. Daca e taxa de mediu - adio.

| vegeta explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

E taxa de prima înmatriculare in Romania

| gogu220 a răspuns:

Eu am dat 500 la avocata (mai am nr. ei) si in functie de cm2 ai motorului sau in functie de suma pe care trebuie sa o recuperezi. La un opel de 1.7 am dat 250 de lei. A durat ceva, dar i-am recuperat si pe acestia si pe cei pentru taxa.

| vegeta explică (pentru gogu220):

Eu am un opel astra g 1.6 8v este masina euro 2 si am dat pentru înmatriculare 28 de mil si de aia vreau sa-i recuperez