| Minks a întrebat:

Cati Dacioti sunt pe aici?
Daciot=pasionat de orice inseamna marca Dacia.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eu eram pasionat de o dacie cand eram mic, nasul meu era electromecanic si Tinichigiu vopsitor de vehicule repara orice masina in garaj saracul a murit cand aveam eu 16 ani cred de un infarct la inima ca intrase in stalp cu dacia care o avea, era buna masina bine intretinuta mergea parca era masina nouawinking dzeu sal ierte

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este destul de greu sa fii PASIONAT cu adevarat de marca Dacia. Nu are nici istoria Mercedes Benz in spate, nici farmecul nostalgic al Trabantului. Dacia ramane o masina pe care romanul a ales-o din lipsa altor optiuni, care ne-a oferit de cateva decenii un minim de confort si un maxim de utilitate si versatilitate la un cost foarte redus.
Am avut si eu o Dacie aproape de varsta mea, care este inca in circulatie si pe care imi face placere sa o zaresc uneori prin trafic, insa de aici si pana la face o pasiune pentru aceasta marca este cale lunga. Iar a avea o simpatie pentru o marca de uzina care a scos din productie Solenza care costa sub 4000 de euro, pentru a lansa mult-asteptata masina de 5000 de euro care avea sa coste 6400, fara suparare, dar mi-e pur si simplu imposibil.
A nu se intelege ca am ceva impotriva celor care cumpara Logan, Sandero sau Duster. Nu, indiscutabil sunt masini care si-au castigat pe merit piata, sunt ideale pentru segmentul lor, sunt cea mai buna optiune pentru cei care isi doresc masini noi la preturi mici, dar eu unul sunt pur si simplu departe de a face o pasiune din asta.

| emoboy a răspuns:

Mda nu sunt pasionat de marca Dacia.Sunt mai degraba pasionat de Opel mai ales de astra care imi place dar mi-as lua VW golf pentru ca e de 3 ori mai cumparat. Dacia imi place dar nu fac o pasiune pentru ele.

| Minks explică:

Dot : Prefer sa nu jignesc animalele. Te las in pace.

| Minks explică:

Emoboy: Pai si daca nu esti pasionat de Dacia de ce mai postezi pe aici?

| TotEu_8405 a răspuns:

PoPmusic eu pot sa pun pariu ca nu stii nimic despre logan sau duster

| valy1233 a răspuns:

Eu prefer dacia, am logan 1. 4 :X
m-am apucat de modificari putin, in primul rand muzica.boxe noi Sony xplod, casetofon nou...am vopsit consola si inelele de la aer cu albastru metalizat(masina e albastru marin, dar nu mi-a placut asa)cand o sa dea caldura vreau sa ii pun toba sport, si sa scot sigla cu dacia de la bara din fata...
si cam atat deocam data, pe parcurs vad eu ce-i mai fac
numa' bine.
mai am si o dacie 1400 din '96 pe care vreau sa o modific, dar trebuie vopsita si bagat bani multi in ea, o voi lasa la urma, motorul si cutia sunt noi noutze merge perfect la capitolu' motor, trage de rupe love struck

| dot a răspuns:

Daciot= dobitoc big grin

| Lavynyu a răspuns:

D-aca
a-i
c-ap
i-ati
a-lta

| romichete a răspuns:

Dacia este masina celor care le place sa aiba de mesterit.clar.io am o dacie injectata din 2002 imi place masina chiar o iubesc.nah probabil e si prima masina.pan in momentu de fata o am de 5 luni si de 3 zile asa s-a fisurat radiatoru.tre sa'l schimb.nah.in fine.imi place pentru ca simt drumul cu ea.simt viteza.simt zapada sub roti.si are o tractiune excelenta pe zapada. fata de multe masini respectabile si dotate cu cauciucri de iarna.deci.este masina celor care le palce sa mestereasca si sa upgradeze constant.si care mi-o permit.e ok.imi place...are personalitate. sper sa nu am problema cu ea.pana acum nu m-a dezamgit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune cas fan dar prima mea masina presimt ca va fi o dacie. si asa si vreau ca sa nu coste mult reparatiile

| BoBBy a răspuns:

Mie imi place dacia duster varianta 4x4, insfarsit o facut si romanii o masina de teren care sa arate bine dar la dotari e cam slabutza sad
nu imi dai si mie o funda?laughing

| bestialu96 a răspuns:

Eubig grinbig grin
iubesc dacia Duster Si logan dai fundabig grin?
s

| Gabone a răspuns:

Mi-e imi place dacia logan vr6 a lu' robert http://www.youtube.com/watch?v=PmZDykWASwI