| motobiz a întrebat:

Cdi ul de la scuter sfaraie iar semnalizarile clipesc mai des ca de obicei iar cand apas frana sau aprind luminile scade putin turatia motorului cand este la relanti, ce poate sa fie? ..multumesc

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Ai bateria montata? Daca nu e montata de asta e cauza, creste sarcina pe releul de incarcare, de aceea scade turatia si de aceea scade intensitatea luminii.

| motobiz explică (pentru SoulReaver):

Am luat scuterul de curand si cred ca bateria nu mai este buna nu mai primeste curent, oricum toate problemele astea le am de cand am pus pe el un carburator chinezesc pentru ca la cel original s-a dus socul si am facut o proba de vreo 20 km sa vad cum se comporta si nu am mai pus bateria, ar trebui sa masor tensiunea la releul de incarcare ....multumesc oricum