| Zimple a întrebat:

Va salut, am si eu o problema la o dacia 1300 nu mie se mai ridica acul de la baterie si cand aprind luminile nu se incarca bateria, si parca se micsoreaza si turatia motorului asta dupa ce am incercat sa schimb un bec la bord, alternatorul este bun face scanteie daca ii scot mufa si bateria e cumparata de 2 zile ce ar putea fi?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ai probabil un scurt circuit; din păcate astea nu se rezolvă prin internet - mergi la un electrician auto.