| VortexLuz a întrebat:

Ce ați alege între Ford Focus 2 HachBack, 1.6 Benzină, 2007 și Opel Astra H 1.6 Benzină, 2007? Vreau să știu care ar fi mai bună din toate punctele de vedere.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Clar Ford :X

| Alexandruuu88 a răspuns:

Ford focus...

| Stef45 a răspuns:

Https://www.auto-data.net/......hp-mt-7315
https://www.auto-data.net/ro/opel-astra-h-1.6i-16v-105hp-2349
Masinile sunt asemanatoare in mare parte.Depinde ce urmaresti tu la o masina(viteza, costuri intretinere mici, cum se aseaza pe drum)
Eu unul am condus si Opel si Ford si am fost multumit de amandoua, mai aratos Fordul in schimb cam la fel.
Minusuri ar fi ca la Ford sunt mai scumpe un pic piesele.

| lonewulf a răspuns:

Ford Focus. Mai inchegata ca Astra H. Totusi in Ford nu ai senzatia de plastice ieftine. La generatia G, Opel avea mari probleme pe electrica. La H le-au mai rezolvat, dar nu in totalitate. In schimb ce am observat la OPEL -foarte buna tabla. Sincer nu am vazut pana acum Opel, fie el si G, luat de rugina. Si crede-ma, o masina cand incepe sa fie luata de rugina -cam faci ceva pe ea! Motorul, suspensia, alea alea le mai schimbi. Dar de rugina nu scapi -e cancerul masinii. De Ford nu stiu ce sa zic legat de tabla.