| mgtow a întrebat:

Ce ati alege intre honda civic 5D si toyota corolla hybrid GT? Honda 25.000€ - Toyota 31.700€ ambele hatchback.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Toyota, si nu pentru ca e mai scumpa, dar si ca aspect pare mai finuta intre cele doua mentionate de tine, apoi Toyota mi se par in general mai bune ca si calitate a materialelor folosite la interior, chiar daca e plastic, e de calitate. Acum vezi si alte detalii, nu trebuie sa te iei dupa mine sau dupa altii, compara motoare, dotari etc.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum arata toyota corolla GT? eu am gasit pe net varianta Hatch dar nu e nimic cu GT in capat ci se numeste GR sport.
Daca ar fi fost sedan as fi mers direct pe toyota ca arata mai bine, e mai calitativa.
Sunetul si tinuta de drum sunt ok si la Honda Civic, dar spatele acela la varianta 5D este oribil parerea mea.
Fiind masini japoneze ambele sunt fiabile si bune, japonezii sunt renumiti pentru fiabilitatea motoarelor, desi doar cunoscatorii pot da sume de peste 15-20-30 de mii de euro pe o masina japoneza, pentru ca multi considera ca merita sa dai atatia bani pe o masina nemteasca, oricum gusturile nu se discuta.
Ambele sunt masini bune dar as merge pe acest Toyota GR arata ca o masinuta de rally moderna si placuta.

| mgtow explică (pentru Simpatic):

Asa gresisem. de toyota gr voiam sa zic... poate iese pe curent sa aiba o autonomie de vreo 700 - 1000 km cand le mai dezvolta. cu putin tuning interior si modificari la suspensie ar fi masina de nota 10. Mergi la misto scoate economie de 5l si ceva la 100km. In oras merge doar pe curent si se reincarca cand franezi. Pacat de tractiune si varianta 5 usi. Era mai bine daca facea macar un AWD cu 3 usi inclus pe langa asta de 5.