| anonim_4396 a întrebat:

Ce cantitatea de lichid are instalatia de racire la Opel Astra Caravan 1.7?

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

La un Opel Astra Caravan intra in jur de 6 -7 litri de antigel gata preparat care rezista intre 25-30 de grade, pentru mai multa siguranta cititi datele tehnice de pe recipientul din plastic.

| Roby67 a răspuns:

Nu pot sa-ti raspund la intrebare exact, dar daca ar fi sa umplu instalatia de racire la masina ta, as pune 2 litri de antigel si restul apa, dupa care as masura temperatura la care ingheata si sunt aproape sigur ca este undeva pe la -30°C