| bestialu96 a întrebat:

Ce cost platesc sa aduc o masina second hand imatriculata in Anglia? adica uk

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei fi nevoit sa iei legatura cu directia generala de trafic din Regat ca sa aflii in functie de model si norma de poluare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand te costa drumul pana in Ro, aici trebuie sa platesti taxa de timbru si restul taxelor in vederea inmatricularii plus modificarile pe care trebuie sa le faci pentru circulatia pe partea dreapta

| AgathaRo a răspuns:

Adica, contravaloarea masinii, asigurare/itp dupa caz. La rar va trebui sa iti schimbi farurile cu unele cu proiecta pe partea dreapta.

| casandra12345 a răspuns:

Asa cum au zis si ceilalti, te costa drumul pana aici, apoi inmatricularea in RO, numerele (vezi ca ai dreptul sa iei de trei ori numere rosii), numerele normale te costa vreo 50 lei rovinieta, RCA-ul (aici iti recomanda un broker bun http://romasig.ro/ are calculator gratis care iti arata oferte de la toti asiguratorii); taxa de timbru (adica prima inmatriculare) o calculezi pe site-ul anaf: http://static.anaf.ro/......_2014.html