| HiMyDemon a întrebat:

Ce Hard Disk sa imi iau daca pe Astr32 imi scrie ca am un ATA || (SATA/300)

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sata 300 inseamna sata 2 (pe acesta il ai tu). Sata 600 inseamna sata 3.
Merge si HDD sata 3 la tine, dar acesta va avea viteza limitata la ce-a de sata 2 din pricina placii de baza.

Daca stii ca mai tarziu vei vinde pc-ul cu totul, atunci ia-ti HDD sata 2.
Dar daca stii ca-l vei vinde pe bucati, ia-ti sata 3 pentru ca mai tarziu nu va mai fi nevoie sa cumperi inca unul.
Oricum, diferenta de pret nu est prea mare intre ele. Cel mai mult difera la pret producatorii.
http://www.samwise.ro/catalog/hard-disk-7

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ala-i SATA II. Poti sa iei orice SATA.