| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Ce inseamna cicleta cu puterea maxima de 35 kw? Adica, cati km prinde la ora motoarele cu aceasta limitare. Pentru ca stiu ca sunt limitate.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista, in limba romana, o asemenea denumire.
Exista motocicleta (autovehicul cu 2 roti) si cvadriciclu (autovehicul cu 4 roti, care nu este autoturism), de ex. ATV-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. " cicleta" nu exista. Este motocicleta, motoreta, amsina. O masina la 35 Kw dar de 49 CP (cai putere) poate prinde si 160 Km/h. DAEWOO TICO de exemplu. Ea este limitata insa la 120 Km.
Daca are capacitatea cilindrica mai mica scade si viteza.

| Alexutzzu_8051 a răspuns:

Motocicleta de 35 kw, Suzuki GS 500F 49 cai putere, viteza maxima 180-200 KM/H, insa daca esti interesata de motociclete de 35 iti recomand personal cele din gama HONDA CBR sau Ninjaloaica de Kawasaki.