| raduqu a întrebat:

Ce masina ai putea sa iei noua din fabrica la 15.000 de euro?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Logan, Duster, Fabia, Rapid, Fiesta, Focus, Corsa

| romeo78 a răspuns:

Depinde pentru ce ai nevoie de mașină. Pentru oraș, clasa mini și mică, cu motor până la 1 litru, fără turbo, benzină. Dacă aveți o familie, clasa mică sau compactă, modele cu 5 uși hatchback sau sedan, kombi, la fel cu un motor mic, eventual turbo. La fel pe benzină. Curând vor fi orașe europene care interzic diesel în oraș. De asemenea, atenție la oferte speciale, care oferă anumite echipamente opționale gratis. Atenție, la garanție și service. Studiați site-ul oficial al diverselor mărci comercializate în țară.

| Începătorul988 a răspuns:

Golf 7, cel chel.

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

Cel mai chel golf e 16.200

| Începătorul988 a răspuns (pentru suntserios):

Stiu. Si totusi, are cateva optiuni. Eu zic ca mai merita aia 1, 200 in plus.

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

Merita, nu zic ca nu merita. Dar cand ai un buget, e cam greu sa mai pui asa cate 1000, cate 1000

| Începătorul988 a răspuns (pentru suntserios):

Depinde de tine ca persoana, si de prioritati. Eu cand am fost dupa masina aveam un buget fix (5000€), si dupa am vazut un audi a3 la 5300. Cand am fost acum dupa Octavia, aveam 5500 in plan pentru a o achizitiona. Dar cand am vazut cat de bine merge masina nici nu am mai negociat pretul ei(6200).
Si totusi, dai 16, 000 dar stii ca e lucru nou, ai garantie si toate cele.