| stiby a întrebat:

Ce masina ati alege :renault megane sedan 2 1.6, vw passat 1.6 berlina vreau sa zic la toate capitolele adica intretinere, performante etc! dau funda urgent!

Răspuns Câştigător
| vis a răspuns:

Nu ti se pare normal ca passat?!

10 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Passat nu e clar! E germana calitate VW! Fff bune motoare! Renault-urile nu prea sunt bune si au preturi la piese mari! Dar masina mai ieftina! Passat e clar mai bun!

| onasis1961 a răspuns:

Stiby, esti copil compari calitatea Germana cu cea Frantuzeasca? Piesele de renault sunt f.f.f. scumpe.Asa ca PASSAT!

| cossmy a răspuns:

Pfai de capu meu...passat 100%(nu sunt fan masini germane, ci tocmai frantuzesti, insa ale grupului PSA-peugeot, citroen).La renault sunt o GRAMADA de probleme, zangane din toate incheieturile si articulatiile dupa 50.000 de km si asta nu ar fi nimic daca nu ar cadea piese importante si foarte scumpe...NU lua megane decat daca vrei sa nu-l tii mai mult de 2 ani si sa'l dai imediat ce apare prima problema, pentru ca dupa ea, vei avea mult de furca cu el. Uita'te aici pe forum la megane ce parere au si ce probleme au baietii cu megane'urile. www.reno.ro

| CM7YRE a răspuns:

Ia passat-u.e mai bun happy

| vigome a răspuns:

Paaaaaaassaaaaaaattttttt. Made in Germany!

| philips a răspuns:

Passat!

motive : calitate buna, bine izolata, usor manevrabila iti ofera si o siguranta mai mare dar si te face om, la o viteza mare nu se aude zgomotul motorului, nu simtit gropile... in rest la renault e chiar invers plafonul esta praf, nu e bine izolata etc! nu are rost sa contiunui, desi passatul are piesele mai scumpe si are un consum mai ridicat tot as alege-o

Răspuns utilizator avertizat
| angela89 a răspuns:

Vw passat.
renault nu sunt foarte bune in general (eu am simbol). sunt frantuzesti. apar probleme destul de repede si sunt foarte scumpe piesele.
vw este vw happy este mult mai rezistenta ca masina si sunt si mai ieftine piesele. si reviziile sunt mai ieftine.
ca si marca in general, vw este mult mai buna decat renault.

| Yzzza a răspuns:

VW PASSAT.clar VW-urile fac parte deja din familia mea. IUbesc masinile alea:X

| Volkswagen a răspuns:

Vw passat win happy sa speram ca passatu e pe benzina, oricum passatu e cel mai bun + ca il iubesc big grin