| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Ce masina e mai fiabila dintre Volkswagen passat b6 1.9-2.0 TDI si Renault Megane III 1.5-2.0 DCI?
Care ar merita mai mult sa o detin? Ma intereseaza in special fiabilitatea si costuri de intretinere.
Merci!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de vechime si cum a fost intretinuta fiecare masina. Piesele sant ieftine la amandoua, la un BMW seria 4 din 2019 e 400 lei o servisare full la alea tot asa e.

| Grigoriu_Robert_Marian_1993 explică:

Specific: ambele de prin 2009-2010

| Nimeni10 a răspuns:

Mai fiabil e reno, dar mai frumoasa e b6.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Grigoriu_Robert_Marian_1993):

Dupa 2009 sunt motorizari CR pe Passat, mult mai ok decat PD.

| Digikey a răspuns:

Depinde de nr de km si cum au fost facuti.
Passaturile sunt ok ca masini cu conditia sa nu fi facut milionul de km si sa fie dati inapoi la160.000 ca altfel o sa te plangi pe unde apuci de ele asa cum face noturbina.

Răspuns utilizator avertizat
| Grigoriu_Robert_Marian_1993 explică (pentru XKronstadt):

Stii cum a aparut renault scenic? Inginerul statea intr-un megane si cand s-a besit a dilatat caroseria XD

Răspuns utilizator avertizat